







Jabra Evolve2 50 - USB-A UC Mono
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Jabra
- Κωδικός: WLONONWCRBOMM
- Βάρος(kg): 0.22kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 17.00cm x 20.20cm x 5.00cm
- EAN: 5706991027389
186,67€
Χωρίς ΦΠΑ: 150,54€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Applications supported | Jabra Direct Jabra Xpress |
| Auto power off | No |
| Auto-connect | Yes |
| Automatic volume adjustment | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | No |
| Bluetooth profiles | SBC A2DP AVRCP SPP HFP HSP |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Bone conduction sensor | No |
| Cable colour | Black |
| Cable length | 1.7 m |
| Cable length (imperial) | 14.2 cm (5.58") |
| Call management | Remote Call Control (RCC) |
| Carrying case | No |
| Certification | Cisco Unify Zoom Google Meet Amazon Chime Works With Chromebook |
| Charging case | No |
| Charging stand | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Control type | Buttons |
| Control unit type | On-ear control unit |
| Country of origin | China |
| Daisy chain | No |
| Depth | 175 mm |
| Depth (imperial) | 17.5 cm (6.89") |
| Digital Signal Processing (DSP) | Yes |
| Driver unit | 2.8 cm |
| Ear coupling | Supraaural |
| Ear cushion type | Single size leatherette cushion |
| Ear pad material | Foam |
| Easy pairing | No |
| Fast charging | No |
| FM radio | No |
| Folding microphone | Yes |
| Frequency response (music mode) | 20 - 20000 Hz |
| Frequency response (talk mode) | 150 - 6800 Hz |
| Guarantee | G024M |
| HD voice | No |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 84 dB |
| Headset type | Monaural |
| Hearing protection technologies | Jabra PeakStop |
| Heart rate monitor | No |
| HearThrough | No |
| Height | 65 mm |
| Height (imperial) | 6.5 cm (2.56") |
| Housing material | Polycarbonate (PC), Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Impedance | 16 |
| In-ear pressure relief | No |
| LED indicators | Bluetooth Call |
| Material | Stainless steel Polycarbonate (PC) Leatherette Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Maximum input power | 30 mW |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| Microphone frequency | 20 - 10000 Hz |
| Microphone mute | Yes |
| Microphone sensitivity | -38 dB |
| Microphone type | Boom |
| Motion sensor | No |
| Multipoint connectivity | No |
| Music playback | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Noise canceling | Yes |
| Noise canceling type | Passive |
| Noise reduction | No |
| Number of microphones | 3 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| On/off switch | Yes |
| Operating keys | Volume + Volume - |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 C |
| Optimized for | Unified Communication |
| Over the Air Updates (OTA) | No |
| Package depth | 170 mm |
| Package height | 202 mm |
| Package width | 50 mm |
| Packaging content | Headset Carry pouch User documents |
| Phonebook access profile (PBAP) | No |
| Pouch | Yes |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Protective pouch | Yes |
| Quantity | 1 |
| Quick start guide | Yes |
| Rechargeable battery | No |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Refurbished | No |
| Speakerphone | No |
| Steel hinges | No |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 55 C |
| USB cable length | 1.7 m |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-A |
| USB Type-C charging port | No |
| Virtual surround | No |
| Voice control | No |
| Voice guidance | No |
| Voice guidance languages | Korean French English German Japanese |
| Volume control | Button |
| Warnings | Do not disassemble or modify the product yourself. The product contains batteries which must be disposed of correctly. Read the user manual before use. |
| Wearing style | Head-band |
| Weight | 127 g |
| Width | 193 mm |
| Width (imperial) | 19.3 cm (7.6") |
| Wireless range | 30 m |
| Works with Amazon Alexa | No |
