









Jabra Engage 75 SE stereo headset
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Jabra
- Κωδικός: WLONONWCRIPJJ
- Βάρος(kg): 0.48kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 21.00cm x 23.00cm x 6.50cm
- EAN: 5706991031317
389,93€
Χωρίς ΦΠΑ: 314,46€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC adapter included | Yes |
| Applications supported | Jabra Direct Jabra SDK Jabra Xpress |
| Auto power off | No |
| Auto-connect | No |
| Automatic volume adjustment | No |
| Base station | Yes |
| Base station colour | Black |
| Battery operated | Yes |
| Battery recharge time | 1.5 h |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | No |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bone conduction sensor | No |
| Cables included | USB Type-A to USB Type-C Phone |
| Call management | Remote Call Control (RCC) |
| Carrying case | No |
| Certification | Zoom Works with all leading UC platforms Google Meet Amazon Chime Works With Chromebook Microsoft Open Office certification |
| Charging case | No |
| Charging source | USB |
| Charging stand | No |
| Charging time | 90 min |
| Connectivity technology | Wireless |
| Control type | Buttons |
| Control unit type | On-ear control unit |
| Daisy chain | No |
| DECT connectable | Yes |
| Digital Signal Processing (DSP) | No |
| Driver unit | 2.8 cm |
| Easy pairing | No |
| Fast charging | No |
| FM radio | No |
| Frequency response (music mode) | 40 - 16000 Hz |
| Frequency response (talk mode) | 150 - 6800 Hz |
| Guarantee | F024M |
| HD voice | No |
| Headphone frequency | 40 - 16000 Hz |
| Headset type | Binaural |
| Hearing protection technologies | Jabra PeakStop Jabra Safetone 2.0 |
| Heart rate monitor | No |
| HearThrough | No |
| In-ear pressure relief | No |
| LED indicators | Bluetooth Call Battery level Mute |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone mute | No |
| Microphone type | Boom |
| Motion sensor | No |
| Multipoint connectivity | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Noise reduction | No |
| Number of microphones | 2 |
| Number of paired devices remembered | 2 |
| On/off switch | No |
| Operating keys | Volume + Volume - Mute Answer/end call |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 C |
| Over the Air Updates (OTA) | No |
| Package depth | 147 mm |
| Package height | 93 mm |
| Packaging content | Headset Phone adapter cable User documents Headset base unit Headband cushion Power supply USB-C to USB-A cable |
| Phonebook access profile (PBAP) | No |
| Power consumption (typical) | 4.875 W |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Protective pouch | No |
| Quantity | 1 |
| Rechargeable battery | Yes |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Refurbished | No |
| Speakerphone | No |
| Standby time | 52 h |
| Steel hinges | No |
| Storage temperature (T-T) | -5 - 45 C |
| Suitable for use in country/location | Europe Middle East Africa |
| Talk time | 13 h |
| USB connector | USB Type-C |
| USB Type-C charging port | No |
| Virtual surround | No |
| Voice control | No |
| Voice guidance | No |
| Volume control | Button |
| Wearing style | Head-band |
| Weight | 90 g |
| Wireless charging | No |
| Wireless range | 150 m |
| Works with Amazon Alexa | No |
