







Jabra Engage 40 - (Inline Link) USB-A MS Stereo
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Jabra
- Κωδικός: WLONONWCRPPXE
- Βάρος(kg): 0.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 5.00cm x 16.00cm x 52.00cm
- EAN: 5706991026146
196,27€
Χωρίς ΦΠΑ: 158,28€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Applications supported | Engage+ Jabra Direct Jabra Xpress |
| Auto power off | No |
| Auto-connect | No |
| Automatic volume adjustment | No |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | No |
| Bluetooth profiles | SBC |
| Bone conduction sensor | No |
| Carrying case | Yes |
| Certification | Cisco Unify Microsoft Teams Zoom Google Meet Amazon Chime Works With Chromebook |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Charging case | No |
| Charging stand | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Daisy chain | No |
| Depth | 167 mm |
| Depth (imperial) | 16.7 cm (6.57") |
| Digital Signal Processing (DSP) | Yes |
| Driver unit | 2 cm |
| Ear cushion type | Single size leatherette cushion |
| Ear pad material | Polyurethane (PU) |
| Easy pairing | No |
| Fast charging | No |
| FM radio | No |
| Frequency response (music mode) | 50 - 20000 Hz |
| Frequency response (talk mode) | 100 - 14000 Hz |
| Guarantee | G024M |
| HD voice | Yes |
| Headset type | Binaural |
| Hearing protection technologies | Jabra PeakStop |
| Heart rate monitor | No |
| HearThrough | No |
| Height | 54 mm |
| Height (imperial) | 5.41 cm (2.13") |
| Housing material | Polycarbonate (PC), Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Silicone, Thermoplastic elastomer (TPE) |
| In-ear pressure relief | No |
| LED indicators | Call |
| Maximum input power | 30 mW |
| Microphone frequency | 100 - 14000 Hz |
| Microphone mute | No |
| Microphone sensitivity | -38 dB |
| Motion sensor | No |
| Multipoint connectivity | No |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Noise reduction | Yes |
| Number of microphones | 2 |
| On/off switch | No |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 C |
| Optimized for | Microsoft Teams |
| Over the Air Updates (OTA) | No |
| Package depth | 50 mm |
| Package depth (imperial) | 5 cm (1.97") |
| Package height | 249 mm |
| Package height (imperial) | 24.9 cm (9.8") |
| Package width | 185 mm |
| Package width (imperial) | 18.5 cm (7.28") |
| Packaging content | Headset Carry pouch Warranty and warning leaflets |
| Phonebook access profile (PBAP) | No |
| Power bass | No |
| Product type | Headset |
| Protective pouch | No |
| Push-to-Talk (PTT) | No |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Refurbished | No |
| Replaceable battery | No |
| Speakerphone | No |
| Steel hinges | No |
| Storage temperature (T-T) | -5 - 55 C |
| Unified communications | No |
| USB cable length | 2.4 m |
| USB connectivity | Yes |
| USB Type-C charging port | No |
| Virtual surround | No |
| Voice control | No |
| Voice guidance | No |
| Wearing style | Head-band |
| Weight | 63 g |
| Width | 167 mm |
| Width (imperial) | 16.7 cm (6.57") |
| Works with Amazon Alexa | No |
