





















EPOS IMPACT 100 MS MONO USB-C+A IMPACT 100 MS MONO
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: EPOS
- Κωδικός: PEREOSSLU0080
- Βάρος(kg): 0.15kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 17.60cm x 18.20cm x 5.90cm
- EAN: 5714708012405
54,37€
Χωρίς ΦΠΑ: 43,85€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC adapter included | No |
| Acoustic system | Semi-closed |
| Adjustable headband | Yes |
| Audio adapters included | USB |
| Cable colour | Black |
| Cable length | 2 m |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Control type | Buttons |
| Control unit type | In-line control unit |
| Country of origin | China |
| Depth | 150 mm |
| Detachable cable | No |
| Driver type | Dynamic |
| Driver unit | 2.8 cm |
| Ear coupling | Supraaural |
| Ear pad material | Leatherette |
| Folding microphone | Yes |
| Frequency response (music mode) | 20 - 20000 Hz |
| Frequency response (talk mode) | 100 - 8000 Hz |
| Guarantee | G024M |
| Headphone sensitivity | 86 dB |
| Headset type | Monaural |
| Hearing protection technologies | Australian G616 |
| Height | 162 mm |
| Impedance | 40 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Market segment | Professional |
| Master (outer) case height | 236 mm |
| Master (outer) case length | 562 mm |
| Master (outer) case width | 377 mm |
| Microphone direction type | Unidirectional |
| Microphone frequency | 100 - 8000 Hz |
| Microphone noise-canceling | Yes |
| Microphone sensitivity | -20 dB |
| Microphone type | Boom |
| Number of microphones | 1 |
| Operating keys | Volume - Mute Volume + Microsoft Teams button Answer/end call |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 C |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 56 mm |
| Package weight | 150.5 g |
| Package width | 175 mm |
| Pouch | Yes |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Quick start guide | Yes |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Safety sheet | Yes |
| Sound pressure level (max) | 110 dB |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 C |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C / USB Type-A |
| USB Type-C charging port | No |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Wearing style | Head-band |
| Weight | 51 g |
| Width | 56 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
