













Corsair VOID WIRELESS v2 Headset Wired & Wireless Head-band Gaming USB Type-C Bluetooth Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Corsair
- Κωδικός: WLONONWCRPUC2
- Βάρος(kg): 0.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 14.80cm x 10.20cm x 6.60cm
- EAN: 0840440484196
165,18€
Χωρίς ΦΠΑ: 133,21€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable headband | Yes |
| Backlight | Yes |
| Backlight colour | Multicolour |
| Battery life | 4200 min |
| Battery operated | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Bluetooth | Yes |
| Cables included | USB |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Control unit type | On-ear control unit |
| Detachable microphone | No |
| Driver unit | 5 cm |
| Ear coupling | Circumaural |
| Ear pad material | Memory foam |
| Ear pads | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 116 dB |
| Headset type | Binaural |
| Impedance | 3200 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Microphone frequency | 100 - 8000 Hz |
| Microphone input impedance | 2200 |
| Microphone sensitivity | -40 dB |
| Microphone type | Boom |
| Mobile operating systems supported | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Receiver included | Yes |
| Recommended usage | Gaming |
| RF connectivity | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Virtual surround | Yes |
| Virtual surround technology | Dolby Atmos |
| Warranty card | Yes |
| Wearing style | Head-band |
| Weight | 303 g |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Wireless range | 15 m |
