











KYOCERA ECOSYS MA4500ifx Laser A4 1200 x 1200 DPI 45 ppm
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Kyocera
- Κωδικός: WLONONWCRFNH1
- Βάρος(kg): 30.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 57.00cm x 60.70cm x 69.50cm
- EAN: 0632983080108
2.883,90€
Χωρίς ΦΠΑ: 2.325,72€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| All-In-One-multitasking | Yes |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 75 sheets |
| Auto-redialing | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Cables included | AC |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | No |
| Cartridge(s) included | Yes |
| Colour display | Yes |
| Compatible memory cards | SD |
| Compliance certificates | RoHS REACH |
| Control type | Touch |
| Copier resize | 25 - 400% |
| Copy programming function | Yes |
| Copy speed (black, normal quality, A4) | 45 cpm |
| Copying | Mono copying |
| Country of origin | Vietnam |
| Cover page printing function | Yes |
| Custom media length | 210 - 356 mm |
| Custom media width | 140 - 216 mm |
| Depth | 476 mm |
| Digital sender | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 17.8 cm (7") |
| Document formats supported | XPS PDF |
| Duplex copying | Yes |
| Duplex copying mode | Auto |
| Duplex faxing | Yes |
| Duplex functions | Fax Scan Copy Print |
| Duplex print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 22.5 ppm |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Duplex scan speed (black) | 26 ppm |
| Duplex scan speed (colour) | 17 ppm |
| Duplex scanning | Yes |
| Duplex scanning mode | Auto |
| Economical printing | Yes |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.62 kWh/week |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Fax delayed sending | Yes |
| Fax forwarding | Yes |
| Fax memory | 256 pages |
| Fax resolution (black) | 400 x 400 DPI |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Faxing | Mono faxing |
| Greyscale levels | 256 |
| Guarantee | G024M |
| Height | 575 mm |
| ID-card copy function | Yes |
| Image formats supported | TIFF JPEG |
| Imaging unit included | Yes |
| Included cartridge capacity (black) | 6000 pages |
| Internal memory | 1500 MB |
| Introduction year | 2023 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A5 A6 A4 |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 B6 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite Mac OS X 10.12 Sierra Mac OS X 10.9 Mavericks Mac OS X 10.15.3 Catalina Mac OS X 10.14 Mojave Mac OS X 13.0 Ventura Mac OS X 10.11 El Capitan Mac OS X 10.13 High Sierra Mac OS X 12.0 Monterey Mac OS X 10.15 Catalina Mac OS X 11.0 B |
| Market positioning | Business |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Maximum copy size | A4 |
| Maximum duty cycle | 150000 pages per month |
| Maximum input capacity | 2600 sheets |
| Maximum internal memory | 3500 MB |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Maximum number of input trays | 6 |
| Maximum output capacity | 250 sheets |
| Maximum print size | 216 x 356 mm |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Maximum scan area | 210 x 297 mm |
| Maximum scan resolution | 600 x 600 DPI |
| Memory slots | 1 |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service Apple AirPrint Kyocera Mobile Print |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| Multi-Purpose Tray media weight | 60 - 220 g/m |
| N-in-1 copy function | Yes |
| N-in-1 copy function (N=) | 2 4 |
| N-in-1 print function | Yes |
| N-up printing | 6 16 4 9 8 2 25 |
| Non-ISO print media sizes | Legal Folio Letter |
| Number of print cartridges | 1 |
| Operating altitude | 0 - 3500 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 C |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Optical scanning resolution (ADF) | 600 x 600 DPI |
| Optical scanning resolution (black) | 600 x 600 ppi |
| Optical scanning resolution (colour) | 300 x 300 ppi |
| Optional connectivity | Ethernet Wireless LAN |
| Package depth | 570 mm |
| Package height | 695 mm |
| Package weight | 30 kg |
| Package width | 607 mm |
| Page description languages | PDF 1.4 PCL 6 PCL XL PCL 5e |
| Paper tray 1 input capacity | 500 sheets |
| Paper tray media types | Thicker paper Plain paper Pre-printed Thick paper Thin paper Letterhead Labels Banner |
| Paper tray media weight | 60 - 120 g/m |
| Poster printing function | Yes |
| Power consumption (copying) | 563.8 W |
| Power consumption (max) | 1237 W |
| Power consumption (off) | 0.1 W |
| Power consumption (printing) | 626.3 W |
| Power consumption (ready) | 56.3 W |
| Power consumption (sleep) | 0.5 W |
| Power consumption (standby) | 36.3 W |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 45 ppm |
| Print technology | Laser |
| Printer fonts | PCL Barcode Bitmap |
| Printing | Mono printing |
| Printing colours | Black |
| Processor cores | 2 |
| Processor family | ARM Cortex |
| Processor frequency | 1400 MHz |
| Processor model | A53 |
| Product colour | Black |
| Recommended duty cycle | 3000 - 15000 pages per month |
| Replacement cartridges | TK-3300 |
| Scan drivers | TWAIN WIA |
| Scan speed (black) | 60 ppm |
| Scan speed (colour) | 40 ppm |
| Scan technology | CIS/CCD |
| Scan to | PC FTP E-mail USB TWAIN File Print SMB WIA Image |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Scanning | Colour scanning |
| Secure printing | Yes |
| Sound pressure level (copying) | 54 dB |
| Sound pressure level (duplex printing) | 54 dB |
| Sound pressure level (printing) | 54 dB |
| Sound pressure level (standby) | 30 dB |
| Speed dialling | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 C |
| Sustainability certificates | EPEAT Gold Blue Angel |
| Sustainability compliance | Yes |
| Time to first copy (black, normal) | 6 s |
| Time to first page (black, normal) | 5.3 s |
| Total input capacity | 600 sheets |
| Total number of input trays | 2 |
| Total output capacity | 250 sheets |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB port | Yes |
| Warm-up time | 23 s |
| Watermark printing | Yes |
| Weight | 23 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 475 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
