



Canon imagePROGRAF TM-240 large format printer Wi-Fi Inkjet Colour 2400 x 1200 DPI A1 (594 x 841 mm) Ethernet LAN
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Canon
- Κωδικός: WLONONWCRGKLR
- Βάρος(kg): 14.43kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 39.50cm x 46.60cm x 49.00cm
- EAN: 4549292220957
1.482,08€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.195,23€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Borderless printing | Yes |
| Borderless printing media sizes | B4 A1 A3+ A2 B2 A3 |
| Built-in display | Yes |
| Cartridge(s) included | Yes |
| Colour | Yes |
| Compliance certificates | UKCA CE |
| Control type | Touch |
| Copying | No |
| Cut sheets | Yes |
| Depth | 748 mm |
| Display diagonal | 10.9 cm (4.3") |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100 1000 Mbit/s 10 |
| Guarantee | G024M |
| Hazard pictogram(s) | GHS09: Environmental hazard GHS07: Harmful |
| Height | 439 mm |
| Internal memory | 2000 MB |
| Line accuracy | 0.1% |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 11.0 Big Sur Mac OS X 12.0 Monterey Mac OS X 13.0 Ventura |
| Maximum print size | A1 (594 x 841 mm) |
| Maximum resolution | 2400 x 1200 DPI |
| Maximum roll diameter | 15 cm |
| Maximum roll length | 18 m |
| Maximum roll width | 61 cm |
| Media thickness | 0.07 - 0.8 mm |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint |
| Number of print cartridges | 5 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 C |
| Page description languages | JPEG CALS G4 HP-RTL HP-GL/2 |
| Paper tray media types | Cut sheet Roll |
| Power consumption (off) | 0.1 W |
| Power consumption (sleep) | 2.2 W |
| Power consumption (typical) | 59 W |
| Print head nozzles | 15360 |
| Print margin cut-sheet | 20, 31, 3 mm |
| Print margin roll | 2 cm |
| Print technology | Inkjet |
| Printing colours | Pigment black Pigment matte black Pigment yellow Pigment cyan Pigment magenta |
| Product colour | Grey Black |
| Scanning | No |
| Sound pressure level (printing) | 39 dB |
| Sound pressure level (standby) | 35 dB |
| Sustainability compliance | Yes |
| USB connector | USB Type-B |
| USB port | Yes |
| Weight | 40 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 978 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Windows 11 Windows 8.1 Windows 7 |
