







NEC MultiSync EA241WU computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: NEC
- Κωδικός: WLONONWCRCLLN
- Βάρος(kg): 20.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 27.50cm x 52.60cm x 108.60cm
- EAN: 5028695116504
583,98€
Χωρίς ΦΠΑ: 470,95€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 3D | No |
| Adjustable height (max) | 15 cm |
| Backlight type | W-LED |
| Bezel width (side) | 0.8 mm |
| Bezel width (top) | 0.8 mm |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in USB hub | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | DisplayPort AC USB |
| Certification | CE EAC EnergyStar 7.0 ErP Flicker-free ISO 9241-307 (pixel failure class I) Low Blue Light PSB RoHS TCO 7.0 T V Ergonomics T V GS UL/C-UL or CSA WEEE |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Compliance certificates | RoHS |
| Contrast ratio (dynamic) | 5000:1 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| DDC/CI | Yes |
| Depth (with stand) | 250 mm |
| Digital horizontal frequency | 31.5 - 95 kHz |
| Digital vertical frequency | 56 - 75 Hz |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m |
| Display diagonal | 61 cm (24") |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display technology | LCD |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 12 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | C |
| Energy efficiency scale | A to G |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 391609 |
| Flicker-free technology | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| HD type | WUXGA |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Headphone out | Yes |
| Height (with stand) | 515.4 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Market positioning | Home |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Number of speakers | 2 |
| Number of upstream ports | 1 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 C |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | TFT/IPS |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | -90 - 90 |
| Pixel pitch | 0.27 x 0.27 mm |
| Power consumption (max) | 47 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (typical) | 15 W |
| Product colour | Black |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 5 ms |
| RMS rated power | 2 W |
| Screen shape | Flat |
| Supported graphics resolutions | 1600 x 1200 (UXGA) 1024 x 768 (XGA) 1440 x 900 (WXGA+) 1400 x 1050 (SXGA+) 1280 x 1024 (SXGA) 1366 x 768 640 x 480 (VGA) 1280 x 960 1680 x 1050 (WSXGA+) 800 x 600 (SVGA) 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Swivel angle range | -170 - 170 |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 35 |
| Touchscreen | No |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| VESA mounting | Yes |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 |
| Viewing angle, vertical | 178 |
| Warnings | Unplug the monitor from the power source before cleaning. Place the monitor on a flat and stable surface to avoid tipping and damage. Do not disassemble the monitor casing to avoid risk of electric shock. |
| Weight (with stand) | 6.7 kg |
| Width (with stand) | 531.5 mm |
| Width (without stand) | 531.5 mm |