





Apple MacBook Neo 13-inch : A18 Pro chip with 6 core CPU and 5 core GPU, 8GB, 256GB SSD - Silver
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Apple
- Κωδικός: MOBAPPNOT0412
- Βάρος(kg): 2.02kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 6.50cm x 36.50cm x 26.00cm
- EAN: 195950851069
794,68€
Χωρίς ΦΠΑ: 640,87€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC adapter included | No |
| Accessibility features | Voice Control, VoiceOver, Zoom, Increase Contrast, Reduce Motion, Siri and Dictation, Switch Control, Closed Captions, Text to Speech |
| Apple Intelligence | Yes |
| Audio formats supported | MP3 AAC FLAC ALAC |
| Battery capacity | 36.5 Wh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Bluetooth version | 6.0 |
| Browsing time (Wi-Fi) | 11 h |
| Built-in microphone | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| Card reader integrated | No |
| Charging port type | USB Type-C |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Continuous video playback time (streamed) | 16 h |
| Depth | 206.4 mm |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Display brightness | 500 cd/m |
| Display diagonal | 33 cm (13") |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display resolution | 2408 x 1506 pixels |
| Display technology marketing name | Liquid Retina |
| Dolby technologies | Dolby Digital Plus Dolby Atmos Dolby Digital |
| Efficient cores | 4 |
| Ethernet LAN | No |
| Fingerprint reader | No |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | Full HD |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Guarantee | F012M |
| Headphone outputs | 1 |
| Height | 12.7 mm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Hybrid Log-Gamma (HLG) High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) Dolby Vision High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Intel® Evo™ Platform Verified | No |
| Intel® Optane™ Memory module installed | No |
| Internal memory | 8 GB |
| Introduction month | March |
| Introduction year | 2026 |
| Keyboard backlit | No |
| LED backlight | Yes |
| Maximum internal memory | 8 GB |
| Maximum shipping altitude | 10500 m |
| Memory bandwidth (max) | 60 GB/s |
| Memory form factor | On-board |
| Microphone modes | Voice Isolation, Wide Spectrum |
| Mobile network connection | No |
| Mobile network generation | Not supported |
| Neural processor unit (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
| Neural processor unit (NPU) cores | 16 |
| Non-operating altitude | 0 - 4500 m |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of external displays supported | 1 |
| Number of microphones | 2 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Numeric keypad | No |
| On-board GPU manufacturer | Apple |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card 4K support | Yes |
| On-board graphics card cores | 5 |
| On-board graphics card family | Apple |
| On-board graphics card model | Apple GPU |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Operating system installed | macOS Tahoe |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 C |
| Optical drive type | No |
| Package depth | 320.6 mm |
| Package height | 227.8 mm |
| Package weight | 1.79 kg |
| Package width | 52.7 mm |
| Panel type | IPS |
| Performance cores | 2 |
| Pixel density | 219 ppi |
| Pointing device | Trackpad |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | Apple A |
| Processor manufacturer | Apple |
| Processor model | A18 Pro |
| Product colour | Silver |
| Product type | Laptop |
| Ray tracing acceleration | Yes |
| Repairability index | 6.8 |
| RGB colour space | sRGB |
| Spatial audio | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| Storage media | SSD |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 45 C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Total SSDs capacity | 256 GB |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Touchscreen | No |
| USB 2.0 Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 35 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 20 W |
| Video decode engine | Yes |
| Video encode engine | Yes |
| Video formats supported | AV1 H.264 HEVC |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Weight | 1.23 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Width | 297.5 mm |
