





















Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition power supply unit 1600 W 24-pin ATX ATX Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Seasonic
- Κωδικός: WLONONWCRPAYD
- Βάρος(kg): 5.90kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 45.00cm x 12.70cm x 20.00cm
- EAN: 9010018900248
733,39€
Χωρίς ΦΠΑ: 591,44€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Titanium |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| ATX power connector (12+4 pin) | Yes |
| ATX version | 3.1 |
| Cabling type | Fully-Modular |
| Certification | REACH, RoHS, Energy Star, ErP Lot 6, WEEE |
| Combined power (+12V) | 1600 W |
| Combined power (+3.3V) | 125 W |
| Combined power (+5Vsb) | 15 W |
| Combined power (-12V) | 6 W |
| Compliance certificates | RoHS REACH WEEE |
| CPU power cable length | 70 cm |
| CPU power connector (4+4 pin) | Yes |
| Depth | 150 mm |
| Fan diameter | 12 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 86 mm |
| Input current | 15 A |
| Max output current (+12V) | 133.3 A |
| Max output current (+3.3V) | 25 A |
| Max output current (+5V) | 25 A |
| Max output current (+5Vsb) | 3 A |
| Max output current (-12V) | 0.5 A |
| Mean time between failures (MTBF) | 100000 h |
| Motherboard power cable length | 61 cm |
| Motherboard power connector | 24-pin ATX |
| Noise level | 10 dB |
| Number of SATA power connectors | 4 |
| On/off switch | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 C |
| PCI Express power cable length | 75 cm |
| PCI Express power connectors (8-pin) | 1 |
| Peripheral (Molex) power cable length | 690 mm |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) | 3 |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| Product colour | Black |
| Purpose | PC |
| SATA power cable length | 950 mm |
| Total power | 1600 W |
| Width | 210 mm |
