





Corsair RMx Shift Series RM1000x power supply unit 1000 W 24-pin ATX ATX Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Corsair
- Κωδικός: WLONONWCRPNBA
- Βάρος(kg): 3.78kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 38.80cm x 13.80cm x 22.80cm
- EAN: 0840440485056
289,80€
Χωρίς ΦΠΑ: 233,71€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| ATX version | 3.1 |
| Bearing technology | FDB |
| Cabling type | Fully-Modular |
| Combined power (+12V) | 1000 W |
| Combined power (+3.3V) | 120 W |
| Combined power (+5V) | 120 W |
| Combined power (+5Vsb) | 15 W |
| Cooling type | Active |
| Depth | 150 mm |
| EPS power connector (8-pin) | Yes |
| Fan diameter | 14 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 86 mm |
| Max output current (+12V) | 83.2 A |
| Max output current (+3.3V) | 20 A |
| Max output current (+5V) | 20 A |
| Max output current (+5Vsb) | 3 A |
| Mean time between failures (MTBF) | 100000 h |
| Motherboard power cable length | 61 cm |
| Motherboard power connector | 24-pin ATX |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Number of PATA power connectors | 4 |
| Number of SATA power connectors | 12 |
| On/off switch | Yes |
| PCI Express connector | Yes |
| PCI Express power connectors (12+4 pin) | 1 |
| PCI Express power connectors (12+4 pin) cable length | 650 mm |
| PCI Express power connectors (6+2 pin) | 2 |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| Product colour | Black |
| Purpose | PC |
| SATA power cable length | 700 mm 500 100 |
| Total power | 1000 W |
| Weight | 3.1 kg |
| Width | 160 mm |
