













Chieftec Task TPS-500S power supply unit 500 W 24-pin ATX ATX Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Chieftec
- Κωδικός: WLONONWCRDGBA
- Βάρος(kg): 2.44kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.80cm x 20.60cm x 26.20cm
- EAN: 0753263076489
78,14€
Χωρίς ΦΠΑ: 63,02€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Bronze |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| AC input voltage | 115 - 230 V |
| ATX version | 2.3 |
| Cabling type | Non-Modular |
| Certification | ErP, RoHS, CE, CB, EAC, T V |
| Combined power (+3.3V) | 110 W |
| Combined power (+5V) | 110 W |
| Compliance certificates | RoHS |
| Cooling type | Active |
| Depth | 140 mm |
| Efficiency | 85% |
| EPS power connector (4+4 pin) | Yes |
| Fan diameter | 12 cm |
| Fan location | Side |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Height | 86 mm |
| Max output current (+12V1) | 38 A |
| Max output current (+3.3V) | 18 A |
| Max output current (+5V) | 17 A |
| Max output current (+5Vsb) | 2.5 A |
| Motherboard power connector | 24-pin ATX |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Number of SATA power connectors | 5 |
| On/off switch | Yes |
| PCI Express power connectors (6+2 pin) | 2 |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) | 3 |
| Power Factor Correction (PFC) type | Active |
| Power protection features | Short circuit Over voltage Over power Overload |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| Product colour | Black |
| Purpose | PC |
| Total power | 500 W |
| Width | 150 mm |
