



















Fractal Design Define 7 Compact Midi Tower Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Fractal Design
- Κωδικός: WLONONWCRCGB3
- Βάρος(kg): 10.95kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 31.00cm x 53.00cm x 54.00cm
- EAN: 7340172702160
181,97€
Χωρίς ΦΠΑ: 146,75€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Anti-dust filter | Yes |
| Audio input | Y |
| Audio output | Yes |
| Depth | 427 mm |
| Form factor | Midi Tower |
| Front fans diameters supported | 120 140 mm |
| Front fans installed | 1x 140 mm |
| Front radiator installed | No |
| Front radiator sizes supported | 280 360 |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Height | 474 mm |
| Illumination | No |
| LED indicators | Yes |
| Material | Aluminium Steel |
| Maximum CPU cooler height | 16.9 cm |
| Maximum graphics card length | 34.1 cm |
| Maximum PSU length | 20 cm |
| Number of 2.5" bays | 2 |
| Number of 3.5" bays | 2 |
| Number of expansion slots | 7 |
| Number of front fans supported (max) | 3 |
| Number of internal 3.5" bays | 2 |
| Number of power supply units | 1 |
| Number of rear fans supported (max) | 1 |
| Number of top fans supported (max) | 2 |
| On/off button | Yes |
| Package depth | 536 mm |
| Package height | 521 mm |
| Package weight | 10.9 kg |
| Package width | 310 mm |
| Power supply included | No |
| Power supply location | Bottom |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | No |
| Rear fans diameters supported | 120 |
| Rear fans installed | 1x 120 mm |
| Rear radiator installed | No |
| Rear radiator sizes supported | 120 |
| Reset button | Yes |
| Side window | No |
| Suitable for | Home/Office |
| Supported HDD sizes | 3.5" 2.5 |
| Supported motherboard form factors | ATX micro ATX Micro-ITX |
| Supported power supply form factors | ATX |
| Top fans diameters supported | 140 mm 120 |
| Top radiator installed | No |
| Top radiator sizes supported | 240 |
| Type | PC |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Volume | 39.3 L |
| Weight | 8.61 kg |
| Width | 210 mm |
