







TP-Link Archer T3U WLAN 867 Mbit/s
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: TP-LINK
- Κωδικός: KSITPLUSB0011
- Βάρος(kg): 0.09kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 3.00cm x 14.00cm x 13.00cm
- EAN: 6935364083830
22,25€
Χωρίς ΦΠΑ: 17,95€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Antenna | Yes |
| Antenna design | Internal |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC) RoHS CE |
| Component for | PC/Laptop |
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 19.7 mm |
| Frequency range | 2.4 - 5 GHz |
| Guarantee | G036M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 10.3 mm |
| Host interface | USB |
| Interface | WLAN |
| Internal | No |
| LED indicators | Status |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite Mac OS X 10.9 Mavericks Mac OS X 10.11 El Capitan Mac OS X 10.12 Sierra Mac OS X 10.13 High Sierra |
| Maximum data transfer rate | 867 Mbit/s |
| Modulation | 64-QAM DQPSK 256-QAM 16-QAM OFDM DBPSK CCK |
| MU-MIMO | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11ac IEEE 802.11a IEEE 802.11g IEEE 802.11n IEEE 802.11b |
| Operating modes | Infrastructure mode |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 C |
| Package depth | 128 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 90 g |
| Package width | 138 mm |
| Product colour | Black |
| Quick installation guide | Yes |
| Resource CD | Yes |
| Security algorithms | WPA2-PSK WPA-PSK WPA 128-bit WEP 64-bit WEP WPA2 |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 C |
| Sustainability compliance | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Transmitting power (CE) | 23 dBm |
| Transmitting power (FCC) | 23 dBm |
| USB ports quantity | 1 |
| USB powered | Yes |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Warnings | Do not open the housing of the appliance. The device is not waterproof - avoid contact with water. Keep out of the reach of children. |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11b Wi-Fi 4 (802.11n) 802.11g 802.11a Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width | 40.5 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Home Premium x64 Windows 7 Enterprise x64 Windows 11 Windows 10 Education x64 Windows XP Home x64 Windows 11 Enterprise x64 Windows 10 Home x64 Windows 8 Windows 11 Home Windows 10 Enterprise Windows 7 Home Basic x64 Windows 10 Enterprise x64 Wi |
| WLAN data transfer rates supported | 54 867 Mbit/s 400 11 300 Mbit/s |