





















Mercusys 300Mbps High Gain Wireless USB Adapter
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: MERCUSYS
- Κωδικός: KSIMEUBUS0004
- Βάρος(kg): 0.21kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 13.50cm x 28.30cm x 4.10cm
- EAN: 6935364099602
16,90€
Χωρίς ΦΠΑ: 13,63€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Antenna | Yes |
| Antenna design | External |
| Antennas quantity | 2 |
| Cables included | USB |
| Certification | CE |
| Component for | PC/Laptop |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Depth | 100.5 mm |
| Frequency range | 2.4 - 2.4835 GHz |
| Gain | 5 dBi |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 201.1 mm |
| Host interface | USB |
| Interface | WLAN |
| Internal | No |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11g IEEE 802.11n IEEE 802.11b |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 C |
| Package depth | 134.5 mm |
| Package height | 41.5 mm |
| Package weight | 220 g |
| Package width | 282.5 mm |
| Product colour | White |
| Security algorithms | WPA WPA2-PSK WPA2 WEP WPA-PSK |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 C |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| USB powered | Yes |
| USB version | 2.0 |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11g Wi-Fi 4 (802.11n) 802.11b |
| Width | 113.2 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 8.1 Windows 7 x64 Windows 8 x64 Windows XP Windows 7 Windows 10 x64 Windows 8 Windows 8.1 x64 Windows 10 |
| WLAN data transfer rates supported | 300 Mbit/s 11 54 |