









MSI MAG B760 TOMAHAWK WIFI motherboard LGA 1700 ATX
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: MSI
- Κωδικός: PLYMIS1700062
- Βάρος(kg): 1.76kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 27.00cm x 34.20cm x 7.00cm
- EAN: 4711377034210
223,93€
Χωρίς ΦΠΑ: 180,59€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Compatible processor series | Intel Celeron Intel Pentium Gold |
| CPU fan connector | Yes |
| Depth | 304.8 mm |
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Front panel audio connector | Yes |
| Front panel connector | Yes |
| Guarantee | G036M |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Maximum number of SMP processors | 1 |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory slots type | DIMM |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Motherboard form factor | ATX |
| Number of M.2 (M) slots | 3 |
| Number of memory slots | 4 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| On-board graphics card | No |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 slots | 2 |
| Power source type | ATX |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor socket | LGA 1700 |
| Product colour | Black |
| RAID levels | 5 10 0 1 |
| RAID support | Yes |
| RGB LED pin header | Yes |
| S/PDIF out connector | Yes |
| Supported memory clock speed (max) | 7000 MHz |
| Supported memory clock speeds | 6600 5800 5400 6400 MHz 5600 7000 6000 5000 6200 5200 6800 4800 MHz |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Supported processor sockets | LGA 1700 |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| TPM connector | Yes |
| USB 2.0 connectors | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| Warnings | Before starting any maintenance or installation, disconnect the product from the power supply. Do not dispose of the motherboard in the ordinary rubbish bin the product requires special disposal. Avoid direct contact with electronics to prevent electrosta |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11g Wi-Fi 5 (802.11ac) Wi-Fi 4 (802.11n) 802.11a Wi-Fi 6 (802.11ax) 802.11b Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Width | 243.8 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11 Windows 10 |
