









MSI B760 GAMING PLUS WIFI DDR4 motherboard Intel B760 LGA 1700 ATX
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: MSI
- Κωδικός: PLYMIS1700065
- Βάρος(kg): 1.52kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 27.00cm x 34.50cm x 6.50cm
- EAN: 4711377247900
172,98€
Χωρίς ΦΠΑ: 139,50€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Compatible processor series | Intel Celeron Intel Pentium Gold |
| Depth | 304.8 mm |
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Guarantee | G036M |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| LAN controller | Dragon RTL8125BG |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Maximum internal memory supported by processor | 128 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory slots type | DIMM |
| Motherboard chipset | Intel B760 |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Motherboard form factor | ATX |
| Number of HDDs supported | 4 |
| Number of M.2 (M) slots | 2 |
| Number of memory slots | 4 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Number of storage drives supported | 6 |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 3 |
| PCI Express x1 slots | 3 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 2 |
| PCI Express x16 slots | 2 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor socket | LGA 1700 |
| RAID levels | 0 10 1 5 |
| RAID support | Yes |
| RGB LED pin header | Yes |
| S/PDIF out connector | Yes |
| S/PDIF out port | Yes |
| Supported memory clock speeds | 4000 4800 3466 5200 3200 2666 4266 5333 MHz 3733 4400 5000 4600 2933 3600 3400 2400 5066 3800 3333 2133 4200 |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Supported processor sockets | LGA 1700 |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Total number of SATA connectors | 4 |
| TPM connector | Yes |
| USB 2.0 connectors | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Warnings | Avoid direct contact with electronics to prevent electrostatic damage. Before starting any maintenance or installation, disconnect the product from the power supply. Do not dispose of the motherboard in the ordinary rubbish bin the product requires specia |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11g 802.11a Wi-Fi 6 (802.11ax) 802.11b Wi-Fi 5 (802.11ac) Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 243.8 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64 Windows 11 x64 |
