









GIGABYTE H610I Motherboard - Supports Intel Core 14th CPUs, 4+1+1 Hybrid Digital VRM, up to 5600MHz DDR5, 1xPCIe 3.0 M.2, GbE LAN, USB 3.2 Gen 1
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Gigabyte
- Κωδικός: PLYGIG1700080
- Βάρος(kg): 0.59kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 18.80cm x 6.80cm x 22.60cm
- EAN: 4719331855222
151,02€
Χωρίς ΦΠΑ: 121,79€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 12V power connector | Yes |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Batteries included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Battery type | CR2032 |
| Battery weight | 3 g |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Bundled software | Norton Internet Security (OEM version), LAN bandwidth management software |
| Cables included | SATA |
| Chassis intrusion connector | Yes |
| Clear CMOS button | Yes |
| Clear CMOS jumper | Yes |
| Compatible processor series | Intel Core i5 Intel Celeron Intel Pentium G Intel Core i3 Intel Core i7 Intel Core i9 |
| Cooling type | Active |
| Country of origin | China |
| CPU fan connector | Yes |
| Depth | 170 mm |
| Desktop Management Interface (DMI) version | 2.7 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| ECC сompatibility | ECC & Non-ECC |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Front panel audio connector | Yes |
| Front panel connector | Yes |
| Graphics card | HD Graphics |
| Graphics card family | Intel |
| Guarantee | G036M |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Headphone outputs | 3 |
| Height | 35 mm |
| Lithium weight per battery | 0.07 g |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Maximum internal memory supported by processor | 64 GB |
| Maximum resolution | 4096 x 2304 pixels |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory slots type | DIMM |
| Microphone in | Yes |
| Motherboard chipset | Intel H610 Express |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Motherboard form factor | mini ITX |
| Number of battery cells | 1 |
| Number of chassis fan connectors | 2 |
| Number of HDDs supported | 1 |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| Number of memory slots | 2 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Number of storage drives supported | 5 |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 65 mm |
| Package weight | 590 g |
| Package width | 222 mm |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| PC health monitoring | Temperature Voltage Fan |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| Power source type | ATX |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor socket | LGA 1700 |
| Product colour | Black |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| PS/2 ports quantity | 1 |
| RGB LED pin header | Yes |
| Serial port headers | 1 |
| Supported memory clock speed (max) | 5600 MHz |
| Supported memory clock speeds | 4800 MHz 4400 5600 5200 |
| Supported memory module capacities | 8GB 1GB 32GB 12GB 16GB 2GB 4GB |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Supported processor sockets | LGA 1700 |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| TPM connector | Yes |
| Unbuffered memory | Yes |
| USB 2.0 connectors | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB connector type | USB Type-A |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Wi-Fi | No |
| Width | 170 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64 Windows 11 x64 |
