





















Palit GeForce RTX 5050 Dual OC NVIDIA 8 GB GDDR6
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Palit
- Κωδικός: VGAPALNVD0520
- Βάρος(kg): 0.95kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 22.00cm x 7.00cm x 35.20cm
- EAN: 4710562245394
380,91€
Χωρίς ΦΠΑ: 307,18€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Cooling type | Active |
| CUDA | Yes |
| CUDA cores | 2560 |
| Data transfer rate | 20 Gbit/s |
| Depth | 40.1 mm |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| DisplayPort version | 2.1b |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Dual Link DVI | No |
| Fan diameter | 9.5 cm |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| Graphics processor | GeForce RTX 5050 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Guarantee | G036M |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1b |
| Height | 126.3 mm |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Interface type | PCI Express 5.0 |
| Length | 262.1 mm |
| Manual | Yes |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Memory bandwidth (max) | 320 GB/s |
| Memory bus | 128 bit |
| Minimum system power supply | 550 W |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Number of slots | 2 |
| NVIDIA Ansel | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| OpenGL version | 4.6 |
| Overclocked (OC) edition | Yes |
| Package type | Box |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Power consumption (max) | 130 W |
| Processor boost clock speed | 2647 MHz |
| Processor frequency | 2317 MHz |
| Product colour | Black |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| TV tuner integrated | No |
| Virtual Reality (VR) ready | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64 Windows 11 |