



Νέο Προϊόν




Intel Arc B580 12 GB GDDR6
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Intel
- Κωδικός: WLONONWCRGTWA
- Βάρος(kg): 1.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 20.50cm x 40.00cm x 10.00cm
- EAN: 5032037280815
391,33€
Χωρίς ΦΠΑ: 315,59€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Cooling type | Active |
| Data transfer rate | 19 Gbit/s |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| Discrete graphics card memory | 12 GB |
| DisplayPort version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Dual Link DVI | No |
| Export Control Classification Number (ECCN) | 4A994.L |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| Graphics processor | Arc B580 |
| Graphics processor family | Intel |
| Guarantee | G024M |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Height | 115 mm |
| Intel® Xe Matrix Extensions (Intel® XMX) Engines | 160 |
| Interface type | PCI Express x8 4.0 |
| Length | 272 mm |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Memory bandwidth (max) | 456 GB/s |
| Memory bus | 192 bit |
| Minimum system power supply | 600 W |
| Number of slots | 2 |
| OpenCL version | 3.0 |
| OpenGL version | 4.6 |
| Peak INT8 Performance | 233 TOPs |
| Processor frequency | 2670 MHz |
| Product colour | Black |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| TV tuner integrated | No |
| Video formats supported | VP9 H.265 H.264 AV1 |
| Weight | 779 g |
| Xe-cores | 20 |
