

















Amewi Fairplay I Radio-Controlled (RC) model Boat Electric engine 1:72
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRKOZ
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408975151
64,29€
Χωρίς ΦΠΑ: 51,85€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 600 mAh |
| Battery life | 15 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 2 channels |
| Charging time | 1 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushed |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 100 mm |
| Housing colour | Red White Black |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Length | 225 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 40 m |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of battery cells | 1 |
| Number of servos | 1 |
| Package depth | 320 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 650 g |
| Package width | 90 mm |
| Product type | Boat |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Recommended age group | Child |
| Replica | Yes |
| Scale | 1:72 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Weight | 268 g |
| Width | 95 mm |
