

















Amewi 21135 Radio-Controlled (RC) model Drift car Electric engine 1:16
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRMRF
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262500346507
65,78€
Χωρίς ΦΠΑ: 53,05€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery life | 20 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 3 channels |
| Charging time | 3 h |
| Clearance | 5 mm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 4 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 85 mm |
| Housing colour | Yellow Black |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Length | 280 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 40 m |
| Maximum speed | 18 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of battery cells | 2 |
| Number of motors | 1 |
| Package depth | 370 mm |
| Package height | 170 mm |
| Package type | Window box |
| Package width | 220 mm |
| Product type | Drift car |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 4 cm |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Scale | 1:16 |
| Smoke effect | Yes |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Tire width (front) | 1.5 cm |
| Tire width (rear) | 1.5 cm |
| Weight | 405 g |
| Wheelbase | 16.5 cm |
| Width | 120 mm |
