



















Amewi Daphoenodon Radio-Controlled (RC) model Monster truck Electric engine 1:12
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRDT3
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260768515758
241,76€
Χωρίς ΦΠΑ: 194,97€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Battery life | 15 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in controller | Yes |
| Charging time | 1 h |
| Clearance | 3.8 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Front wheels diameter | 11 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 170 mm |
| Housing colour | Blue |
| Housing material | Metal Plastic |
| Length | 410 mm |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Manual languages | German English |
| Maximum operating distance | 100 m |
| Maximum speed | 40 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of motors | 1 |
| Package depth | 520 mm |
| Package height | 180 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 3.75 kg |
| Package width | 320 mm |
| Product type | Monster truck |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 11 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:12 |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Tire width (front) | 6 cm |
| Tire width (rear) | 6 cm |
| Transmitter | Yes |
| Transmitter channels quantity | 4 |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 2.08 kg |
| Wheelbase | 24.5 cm |
| Width | 300 mm |
