





















Amewi 22725 Radio-Controlled (RC) model Crawler truck Electric engine 1:16
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRREMF
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262500342776
135,55€
Χωρίς ΦΠΑ: 109,31€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery life | 20 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 3 channels |
| Charging time | 4 h |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 160 mm |
| Housing colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Length | 315 mm |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Maximum operating distance | 35 m |
| Maximum speed | 10 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of battery cells | 2 |
| Package depth | 340 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.3 kg |
| Package width | 210 mm |
| Product colour | Black |
| Product type | Crawler truck |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:16 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Weight | 702 g |
| Width | 140 mm |
