

















Amewi Maule M7 Radio-Controlled (RC) model Airplane Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRHGP
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408976684
134,84€
Χωρίς ΦΠΑ: 108,74€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 4 channels |
| Charging time | 0.5 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-fly (RTF) |
| Difficulty level | Beginner |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushless |
| Engine type | Electric engine |
| Flight time | 15 min |
| Guarantee | G024M |
| Height | 135 mm |
| Housing colour | White Blue |
| Housing material | Expanded polypropylene (EPP) |
| Length | 370 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 200 m |
| Motor type | Brushless |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of battery cells | 1 |
| Number of main rotor blades | 2 |
| Number of servos | 3 |
| Package depth | 530 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 667 g |
| Package width | 200 mm |
| Product type | Airplane |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Servo weight | 3.7 g |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Weight | 94 g |
| Wingspan | 51 cm |
