



















Amewi MAX20 Radio-Controlled (RC) model Monster truck Electric engine 1:20
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRMZO
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262500341106
107,02€
Χωρίς ΦΠΑ: 86,30€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 750 mAh |
| Battery life | 10 min |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 2 channels |
| Charger | Yes |
| Charging time | 2.5 h |
| Clearance | 1.7 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushed |
| Engine type | Electric engine |
| Front wheels diameter | 6 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 80 mm |
| Housing colour | Blue Pink |
| Housing material | Plastic |
| Length | 210 mm |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Manual languages | English German |
| Maximum operating distance | 80 m |
| Maximum speed | 50 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of battery cells | 2 |
| Number of speeds | 2 |
| Package depth | 270 mm |
| Package height | 170 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.19 kg |
| Package width | 200 mm |
| Product type | Monster truck |
| Protection features | Splash proof |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 6 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:20 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 524 g |
| Wheelbase | 13.5 cm |
| Width | 152 mm |
