



















Amewi Huracan STO Radio-Controlled (RC) model Drift car Electric engine 1:18
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRHBF
- Βάρος(kg): 0.39kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262500342998
65,78€
Χωρίς ΦΠΑ: 53,05€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery life | 20 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 3 channels |
| Charging time | 2.5 h |
| Clearance | 3 mm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushed |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 3.5 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 72 mm |
| Housing colour | Anthracite |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Length | 280 mm |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Manual languages | German English |
| Maximum operating distance | 50 m |
| Maximum speed | 20 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of battery cells | 2 |
| Number of motors | 1 |
| Original brand name | Lamborghini |
| Original model name | Huracan STO |
| Package depth | 390 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package type | Window box |
| Package weight | 945 g |
| Package width | 180 mm |
| Product type | Drift car |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 3.5 cm |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Replica | Yes |
| Scale | 1:18 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Tire width (front) | 1.3 cm |
| Tire width (rear) | 1.3 cm |
| Weight | 392 g |
| Wheelbase | 15.3 cm |
| Width | 110 mm |
