















Amewi 25327 Radio-Controlled (RC) model Helicopter Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRCG2
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260768517172
159,39€
Χωρίς ΦΠΑ: 128,54€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 350 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Construction type | Ready-to-fly (RTF) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 80 mm |
| Housing colour | Black Red Grey |
| Length | 235 mm |
| Number of battery cells | 2 |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 1.55 kg |
| Package width | 260 mm |
| Product type | Helicopter |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Weight | 100 g |
| Width | 256 mm |
