



















Amewi 22533 Radio-Controlled (RC) model Dump truck Electric engine 1:14
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSDPL
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260677955294
316,20€
Χωρίς ΦΠΑ: 255,00€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Battery capacity | 14.8 Wh 2000 mAh |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery weight | 93 g |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 10 channels |
| Charging time | 1.5 h |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Depth | 147 mm |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 6.5 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 187 mm |
| Housing colour | Blue Black |
| Housing material | Metal |
| Length | 450 mm |
| Manual | Yes |
| Maximum operating distance | 100 m |
| Maximum speed | 5 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of battery cells | 2 |
| Package depth | 610 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package weight | 4.5 kg |
| Package width | 250 mm |
| Product type | Dump truck |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 6.5 cm |
| Rechargeable battery | Yes |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Scale | 1:14 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Tire width (front) | 2 cm |
| Tire width (rear) | 2.5 cm |
| Transmitter | Yes |
| Tyre diameter | 6.5 cm |
| USB charging | Yes |
| Weight | 3.29 kg |
| Wheelbase | 17.5 cm |
