











Amewi V-Guard Armored Vehicle 6WD 1:16 RTR Radio-Controlled (RC) model Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRPZFL
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260768513259
76,35€
Χωρίς ΦΠΑ: 61,58€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | AA |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Cables included | USB |
| Charging time | 3 h |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Depth | 280 mm |
| Drive type | 6-wheel drive (6WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Guarantee | G024M |
| Height | 120 mm |
| Housing colour | Sand |
| Housing material | Plastic |
| Manual | Yes |
| Manual languages | English German French Italian |
| Maximum operating distance | 30 m |
| Maximum speed | 20 km/h |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Scale | 1:16 |
| Suggested gender | Boy |
| Transmitter | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 728 g |
| Wheelbase | 16 cm |
| Width | 130 mm |
