



















Amewi Ural B36 Radio-Controlled (RC) model Military truck Electric engine 1:16
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRAUE
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408975779
143,87€
Χωρίς ΦΠΑ: 116,03€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery life | 20 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Charging time | 2 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 6-wheel drive (6WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 170 mm |
| Housing colour | Green |
| Housing material | Metal Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Length | 1050 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 30 m |
| Maximum speed | 8 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of battery cells | 2 |
| Original brand name | UralAZ |
| Original model name | Ural B36 |
| Package depth | 470 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.95 kg |
| Package width | 230 mm |
| Product type | Military truck |
| Protection features | Splash proof |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Replica | Yes |
| Scale | 1:16 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Weight | 1.4 kg |
| Width | 140 mm |
