



















Amewi UH60 Black Hawk Radio-Controlled (RC) model Helicopter Electric engine 1:47
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSPHG
- Βάρος(kg): 1.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 12.60cm x 12.60cm x 12.60cm
- EAN: 4262500344862
481,75€
Χωρίς ΦΠΑ: 388,51€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 1350 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 6 channels |
| Charger | Yes |
| Charging time | 1.5 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-fly (RTF) |
| Difficulty level | Beginner |
| Engine type | Electric engine |
| Flight time | 12 min |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 110 mm |
| Housing colour | Khaki |
| Housing material | Plastic |
| LED indicators | Status |
| Length | 420 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 300 m |
| Motor type | Brushless |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of battery cells | 3 |
| Number of main rotor blades | 4 |
| Number of motors | 2 |
| Number of rotors | 2 rotors |
| Number of servos | 3 |
| Package depth | 470 mm |
| Package height | 340 mm |
| Package weight | 2.85 kg |
| Package width | 170 mm |
| Product type | Helicopter |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 16 yr(s) |
| Replica | Yes |
| Rotor diameter | 42 cm |
| Scale | 1:47 |
| Servo weight | 4.3 g |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Tail rotor diameter | 7 cm |
| Weight | 424 g |
| Width | 90 mm |
