























Amewi Buzzard Pro XL Radio-Controlled (RC) model Helicopter Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSCWU
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260476352751
212,62€
Χωρίς ΦΠΑ: 171,47€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery type | AA |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Charger | Yes |
| Construction type | Ready-to-fly (RTF) |
| Engine type | Electric engine |
| Flight time | 8 min |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Gyroscope | Yes |
| Height | 200 mm |
| Length | 550 mm |
| Manual | Yes |
| Maximum operating distance | 120 m |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of batteries supported | 1 |
| Product type | Helicopter |
| Quantity | 1 |
| Remote control included | Yes |
| Replica | No |
| Rotor diameter | 53 cm |
| Transmitter channels quantity | 4 |
| Width | 100 mm |
