



















Amewi Toy Feldh cksler Radio-Controlled (RC) model Tractor Electric engine 1:24
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRTA38
- Βάρος(kg): 2.34kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 42.50cm x 25.10cm x 41.50cm
- EAN: 4260768515611
65,83€
Χωρίς ΦΠΑ: 53,09€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Cables included | USB |
| Charger | Yes |
| Charging time | 2 h |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 2-wheel drive (2WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 5.6 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 315 mm |
| Housing colour | Green Yellow Black |
| Housing material | Plastic |
| Length | 355 mm |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Manual languages | German French English Italian |
| Maximum operating distance | 20 m |
| Motor type | Brushed |
| Product type | Tractor |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 4.6 cm |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Scale | 1:24 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Transmitter | Yes |
| Weight | 564 g |
| Wheels material | Rubber |
| Width | 210 mm |
