



















Amewi 21140 Radio-Controlled (RC) model Drift car Electric engine 1:28
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSDKD
- Βάρος(kg): 5.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 44.00cm x 18.50cm x 39.50cm
- EAN: 4262500346552
77,11€
Χωρίς ΦΠΑ: 62,19€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery life | 20 min |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 3 channels |
| Charging time | 0.5 h |
| Clearance | 7 mm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushed |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 2.6 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 62 mm |
| Housing colour | Blue Red White |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Length | 160 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 30 m |
| Maximum speed | 10 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of battery cells | 1 |
| Number of motors | 1 |
| Number of servos | 1 |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package type | Window box |
| Package weight | 650 g |
| Package width | 190 mm |
| Product type | Drift car |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 2.6 cm |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Recommended age group | Child |
| Scale | 1:28 |
| Servo weight | 4.3 g |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Weight | 222 g |
| Wheelbase | 10.4 cm |
| Width | 80 mm |
