

















Amewi Breaker Pro Radio-Controlled (RC) model Sport car Electric engine 1:16
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRDOS
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260677956277
168,39€
Χωρίς ΦΠΑ: 135,80€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | N, Y |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Battery life | 13 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Bearing technology | Ball bearing |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 4 channels |
| Charger | Yes |
| Charging time | 1 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushless |
| Engine type | Electric engine |
| Guarantee | G024M |
| Height | 100 mm |
| Housing colour | Black Yellow Grey Blue Red |
| Housing material | Plastic |
| Length | 300 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 80 m |
| Maximum speed | 45 km/h |
| Motor type | Brushless |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Package depth | 350 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package width | 190 mm |
| Product type | Sport car |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:16 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Transmitter | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 604 g |
| Width | 145 mm |
