















Amewi 22589 Radio-Controlled (RC) model Off-road car Electric engine 1:10
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSEW2
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260768515215
200,04€
Χωρίς ΦΠΑ: 161,32€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Assembly required | No |
| Batteries included | Yes |
| Batteries required | No |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | AA |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Charger | Yes |
| Charging time | 180 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Depth | 475 mm |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushed |
| Engine type | Electric engine |
| EU TSD warning | Not for children under 36 months |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 235 mm |
| Housing colour | Yellow |
| Housing material | Plastic |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Maximum operating distance | 60 m |
| Maximum speed | 15 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Movable parts | Yes |
| Not for children 0-3 years | Yes |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of batteries supported | 1 |
| Number of motors | 1 |
| Number of pieces | 1 pc(s) |
| Number of servos | 1 |
| On/off switch | Yes |
| Preassembled | Yes |
| Product type | Off-road car |
| Quantity | 1 |
| Receiver included | Yes |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Scale | 1:10 |
| Suggested gender | Boy |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Suspension | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Transmitter type | Radio frequency module (RF) |
| Weight | 2.3 kg |
| Wheelbase | 26 cm |
| Width | 200 mm |
