













Amewi 26101 Radio-Controlled (RC) model Boat Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRII3
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260677959971
82,29€
Χωρίς ΦΠΑ: 66,36€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 800 mAh |
| Battery life | 15 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Cables included | USB |
| Charging time | 3 h |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 95 mm |
| Housing colour | Brown Beige Black |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Length | 380 mm |
| Maximum operating distance | 50 m |
| Maximum speed | 15 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of motors | 2 |
| Package depth | 430 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package type | Window box |
| Package weight | 983 g |
| Package width | 250 mm |
| Product type | Boat |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Weight | 452 g |
| Width | 110 mm |
