



























Amewi 22683 Radio-Controlled (RC) model Off-road truck Electric engine 1:10
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSEKT
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408976493
1.541,54€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.243,18€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | No |
| Batteries required | Yes |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 10 channels |
| Charger | No |
| Clearance | 5 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Almost-Ready-To-Run (ARTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 11 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 300 mm |
| Housing colour | Anthracite |
| Housing material | Metal Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) Aluminium |
| Length | 525 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 150 m |
| Maximum speed | 30 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of speeds | 2 |
| Original brand name | Mercedes Benz |
| Original model name | Unimog |
| Package depth | 640 mm |
| Package height | 340 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 400 mm |
| Product type | Off-road truck |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 11 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Replica | Yes |
| Scale | 1:10 |
| Sounding | Yes |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Weight | 5.65 kg |
| Wheelbase | 30 cm |
| Width | 225 mm |
