















Amewi Unimog Radio-Controlled (RC) model Off-road truck Electric engine 1:12
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRPZBJ
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260768519152
164,53€
Χωρίς ΦΠΑ: 132,68€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 4 channels |
| Charging time | 2 h |
| Clearance | 3.5 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushed |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 7 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 181 mm |
| Housing colour | Green |
| Housing material | Plastic Metal |
| Length | 373 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 50 m |
| Maximum speed | 15 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 3 |
| Number of battery cells | 2 |
| Number of motors | 1 |
| Number of servos | 1 |
| Number of speeds | 2 |
| Original brand name | Mercedes Benz |
| Original model name | Unimog |
| Package depth | 410 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 200 mm |
| Product type | Off-road truck |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 7 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Replica | Yes |
| Scale | 1:12 |
| Servo weight | 17 g |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Tire width (front) | 2.4 cm |
| Tire width (rear) | 2.4 cm |
| Weight | 1 kg |
| Wheelbase | 20 cm |
| Width | 150 mm |
