



















Amewi 22693 Radio-Controlled (RC) model Dump truck Electric engine 1:18
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRPYZF
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408979487
185,14€
Χωρίς ΦΠΑ: 149,30€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Battery life | 25 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 8 channels |
| Charging time | 1 h |
| Clearance | 1.6 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushed |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 6.5 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 192 mm |
| Housing colour | Red |
| Housing material | Plastic |
| Length | 505 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 80 m |
| Maximum speed | 8 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of battery cells | 2 |
| Original brand name | Mercedes-Benz |
| Package depth | 630 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 3.83 kg |
| Package width | 260 mm |
| Product type | Dump truck |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 6.5 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:18 |
| Sounding | Yes |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Weight | 2.8 kg |
| Width | 145 mm |
