















Amewi EC135 Radio-Controlled (RC) model Helicopter Electric engine 1:32
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSDXW
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408970903
311,57€
Χωρίς ΦΠΑ: 251,27€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Auto takeoff function | Yes |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 6 channels |
| Charging time | 1 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-fly (RTF) |
| Difficulty level | Beginner |
| Engine type | Electric engine |
| Flight time | 10 min |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 120 mm |
| Housing colour | Grey Blue |
| Housing material | Aluminium Plastic |
| Length | 352 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 80 m |
| Motor type | Brushless |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of battery cells | 2 |
| Number of main rotor blades | 4 |
| Number of motors | 2 |
| Number of rotors | 2 rotors |
| Number of servos | 3 |
| Original model name | EC135 |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 750 g |
| Package width | 260 mm |
| Product type | Helicopter |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 16 yr(s) |
| Replica | Yes |
| Rotor diameter | 33 cm |
| Scale | 1:32 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Tail rotor diameter | 7 cm |
| Transmitter | Yes |
| Weight | 283 g |
