













Amewi AFX4 XP Radio-Controlled (RC) model Helicopter Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSCR3
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260677953290
112,18€
Χωρίς ΦΠΑ: 90,46€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Battery capacity | 350 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Construction type | Ready-to-fly (RTF) |
| Engine type | Electric engine |
| Flight time | 6 min |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 80 mm |
| Length | 268 mm |
| Manual | Yes |
| Moving control functions | Backward, Forward, Turn left, Turn right |
| Number of rotors | 1 rotors |
| Product colour | Black Blue |
| Product type | Helicopter |
| Rotor configuration | Collective pitch |
| Stabilization system | Flybarless (FBL) rotor head |
| Suggested gender | Boy |
| Weight | 51 g |
