



















Amewi 22739 Radio-Controlled (RC) model Short-course/Stadium off-road truck Electric engine 1:14
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRXS3
- Βάρος(kg): 5.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 44.00cm x 18.50cm x 39.50cm
- EAN: 4262500346415
220,80€
Χωρίς ΦΠΑ: 178,07€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 3000 mAh |
| Battery life | 16 min |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Bearing technology | Ball bearing |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Charging time | 2.5 h |
| Clearance | 3 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushless |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 6.4 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 125 mm |
| Housing colour | Orange White Yellow Red |
| Housing material | Metal Polycarbonate (PC) |
| Length | 335 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 120 m |
| Maximum speed | 70 km/h |
| Motor type | Brushless |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of battery cells | 2 |
| Number of servos | 1 |
| Package depth | 380 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 2.4 kg |
| Package width | 200 mm |
| Product type | Short-course/Stadium off-road truck |
| Protection features | Splash proof |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 6.4 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:14 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Weight | 1.21 kg |
| Wheelbase | 20.3 cm |
| Width | 185 mm |
