























Amewi 22737 Radio-Controlled (RC) model Crawler truck Electric engine 1:14
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSP55
- Βάρος(kg): 1.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 12.60cm x 12.60cm x 12.60cm
- EAN: 4262500346392
154,66€
Χωρίς ΦΠΑ: 124,73€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 600 mAh |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 6 channels |
| Charging time | 1 h |
| Clearance | 1.7 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 5 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 125 mm |
| Housing colour | Green |
| Housing material | Plastic Metal |
| Length | 235 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 80 m |
| Maximum speed | 15 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of battery cells | 2 |
| Number of servos | 1 |
| Number of speeds | 2 |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 170 mm |
| Package weight | 1.2 kg |
| Package width | 220 mm |
| Product type | Crawler truck |
| Protection features | Water resistant |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 5 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Replica | Yes |
| Scale | 1:14 |
| Sounding | Yes |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Weight | 697 g |
| Wheelbase | 14.2 cm |
| Width | 115 mm |
