



















Amewi 22728 Radio-Controlled (RC) model Dump truck Electric engine 1:14
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSPR5
- Βάρος(kg): 1.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 12.60cm x 12.60cm x 12.60cm
- EAN: 4262500342929
1.234,18€
Χωρίς ΦΠΑ: 995,30€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Battery life | 45 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 10 channels |
| Charger | Yes |
| Charging time | 3 h |
| Clearance | 2.6 cm |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 6-wheel drive (6WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 8.5 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 270 mm |
| Housing colour | Anthracite |
| Housing material | Rubber Metal Aluminium |
| Length | 595 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 200 m |
| Maximum speed | 5 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of battery cells | 2 |
| Number of speeds | 2 |
| Original brand name | Mercedes-Benz |
| Package depth | 670 mm |
| Package height | 390 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 250 mm |
| Product type | Dump truck |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 8.5 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:14 |
| Sounding | Yes |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Weight | 6.1 kg |
| Width | 210 mm |
