

















Amewi 22374 Radio-Controlled (RC) model Off-road car Electric engine 1:16
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRCTJ
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260564639078
90,83€
Χωρίς ΦΠΑ: 73,25€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Charger | Yes |
| Charging time | 2 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| EU TSD warning | Not for children under 36 months |
| Guarantee | G024M |
| Height | 195 mm |
| Housing colour | Red Black |
| Housing material | Plastic |
| Length | 350 mm |
| Manual | Yes |
| Maximum operating distance | 30 m |
| Not for children 0-3 years | Yes |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of batteries supported | 1 |
| Product type | Off-road car |
| Protection features | Splash proof |
| Quantity | 1 |
| Replica | Yes |
| Scale | 1:16 |
| Transmitter | Yes |
| Weight | 1.33 kg |
| Width | 165 mm |
