













Jamara Fendt 1050 Vario Radio-Controlled (RC) model Tractor truck Electric engine 1:16
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRIFW
- Βάρος(kg): 5.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 44.00cm x 18.50cm x 39.50cm
- EAN: 4042774423759
116,72€
Χωρίς ΦΠΑ: 94,13€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Country of origin | China |
| Engine type | Electric engine |
| EU TSD warning | Not for children under 36 months |
| Guarantee | G024M |
| Height | 210 mm |
| Housing colour | Green Black |
| Housing material | Plastic |
| Length | 375 mm |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Moving control functions | Forward, Reverse, Stop, Turn left, Turn right |
| Not for children 0-3 years | Yes |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of batteries supported | 2 |
| Original model name | Fendt 1050 Vario |
| Product type | Tractor truck |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Scale | 1:16 |
| Transmitter | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 1.06 kg |
| Width | 170 mm |
