























Jamara 405108 Radio-Controlled (RC) model Dump truck Electric engine 1:26
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRS924
- Βάρος(kg): 5.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 44.00cm x 18.50cm x 39.50cm
- EAN: 4042774432966
69,94€
Χωρίς ΦΠΑ: 56,41€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Channels quantity | 3 channels |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Country of origin | China |
| Drive type | 2-wheel drive (2WD) |
| Engine type | Electric engine |
| EU TSD warning | Not for children under 36 months |
| Guarantee | G024M |
| Height | 142 mm |
| Housing colour | Yellow |
| Length | 280 mm |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Moving control functions | Forward, Reverse, Stop, Turn left, Turn right |
| Not for children 0-3 years | Yes |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of batteries supported | 3 |
| Product type | Dump truck |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Scale | 1:26 |
| Transmitter | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 560 g |
| Width | 103 mm |
