

















Jamara Lamborghini Si n FKP 37 Radio-Controlled (RC) model On-road racing car Electric engine 1:18
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRGFZ
- Βάρος(kg): 5.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 44.00cm x 18.50cm x 39.50cm
- EAN: 4042774462420
73,96€
Χωρίς ΦΠΑ: 59,65€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 2400 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 1.2 V |
| Compliance certificates | CE |
| Construction type | Assembly kit |
| Country of origin | China |
| Engine type | Electric engine |
| EU TSD warning | Not for children under 36 months |
| Guarantee | G024M |
| Height | 66 mm |
| Housing colour | Black Green |
| Length | 279 mm |
| Manual | Yes |
| Maximum speed | 8 km/h |
| Movable parts | Yes |
| Moving control functions | Forward, Reverse, Stop, Turn left, Turn right |
| Not for children 0-3 years | Yes |
| Number of pieces | 72 pc(s) |
| Package weight | 880 g |
| Product type | On-road racing car |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Scale | 1:18 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Sustainability compliance | Yes |
| To be used under direct adult supervision | Yes |
| Transmitter | Yes |
| Weight | 360 g |
| Width | 127 mm |
